Google+

Getnord Rugged Waterproof Mobile Devices

You are here: Home Naše technologie

My Account

Open/Close

 Getnord Logo

Jako jeden z předních vývojářů GSM komunikací pro náročné a nebezpečné prostředí nabízí Getnord nejmodernější mobilní telefony a PC tablety v robustních, voděodolných formách.

Všechny produkty využívají nejmodernější technologie a splňují mezinárodní zkušební kritéria, jako jsou například MIL-STD 810G, IP (IP57, IP67, IP68). Produkty Getnord jsou použitelné pro širokou škálu oblastí, jako obrana objektů, vymáhání práva, veřejná bezpečnost, služby, terénní služby, ropa a plyn, telekomunikace, doprava, výroba a mobilní pracovní síla. Getnord poskytuje vynikající a přizpůsobené služby, které uspokojí různé požadavky různých vertikálních segmentů trhu.  

V souladu se strategií "zákaznické orientace, technického řízení a antecedence služeb", překonáváme ducha tvorby se zaměřením na průmyslové aplikace. Společnost Getnord poskytuje našim zákazníkům kompletní produkty a řešení a stala se jedním z nejlepších výrobců robustních vodotěsných mobilních zařízení.  

Takže co je robustní?  

Netrvalo dlouho, abychom si uvědomili, že dnešní výrobci mobilních telefonů mají větší zájem o přidání rychlých funkcí, jako je super rychlý telefonní seznam, aplikace a vysoce kvalitní fotoaparáty a skvělý vzhled, než budování telefonu nebo PC tabletu, které se postaví vážně náročnému používání. Koneckonců, robustní mobilní telefony a tablety jsou postaveny pro účelnost, a ne nutně pro styl. Výhoda je však jasná, pokud trávíte svůj čas lezením po skalách, plaváním v bílé vodě nebo zapojením do dalších extrémních sportů.

Většina našich opravdu robustních zařízení je pestrobarevná, díky nimž je jednodušší je najít, pokud vám upadnou; považujte to za přidanou funkci, i když žlutá není váš oblíbený odstín.  

Jako mobilní pracovník na poli, ve skladu nebo ve výrobní lince, spoléháte se na svůj mobilní telefon nebo tablet, aby byl spolehlivý a poskytoval spolehlivou a konzistentní komunikaci a přístup k datům. Stavíme mobilní telefony s ohledem na mobilního pracovníka, takže poskytují robustnost, spolehlivost a vysoký výkon, který zajišťuje čas, potřebný pro práci a umožňuje efektivnější a výkonnou práci.

Pokud jste robustní, venkovní typ, budete potřebovat mobilní telefon, který s vámi pojede po vašich cestách. Některé mobilní telefony a tabletové počítače jsou vhodnější pro hrubé venkovní použití než ostatní. Je dobrý nápad vybrat zařízení, které bylo speciálně navrženo s ohledem na životnost. Tyto telefony a tablety jsou ty, které vám pomohou při práci na volném prostranství nebo při volnočasových aktivitách, pomohou vám v nečekaném počasí nebo se při víkendovém bydlení s příbuznými na zadním trávníku.

 

Jak je testujeme?

Určitě jste viděli některé atraktivní filmy, kde testujeme robustní telefony v betonových mixérech, snažíme se volat rybám v akváriu nebo je házíme na zem. To ukazuje odolnost zařízení samozřejmě v skutečné praxi, ale jak je testujeme v našich laboratořích? Zde jsou některé z mnoha mezinárodních zkušebních standardů a norem, které zajistí robustním telefonům schopnost pracovat v nejtvrdším prostředí:

 

  

Hodnocení IP

Hodnota ochrany Ingress Protection (IP) používá dvě čísla, která popisují, jak je jednotka telefonu chráněna proti prachu a vodě. První číslo (1 až 6) měří ochranu proti prachu; druhé číslo (1 až 8) popisuje ochranu proti vodě.

Polo-robustní mobilní zařízení  

Polo-robustní telefony dokážou zvládnout hrubší zacházení než ruční běžné spotřebiče, ale nejsou plně voděodolné nebo prachotěsné. Většina polo-robustních kapesních počítačů má IP-rating IP54. To znamená, že jednotka je chráněna proti prachu, i když není zcela utěsněná. Je odolná pouze proti stříkajícím paprskům, ale není schopna vydržet tryskové spreje ani ponoření. Některé, ale ne všechny polo-robustní kapesní počítače splňují také některé standardy MIL-STD-810F, ačkoli ne ty, které jsou určeny pro ponoření nebo pro prach.  

Ultra robustní mobilní zařízení.  

Ultra robustní kapesní počítače mají IP67 nebo IP68, což znamená, že jsou utěsněny proti prachu a mohou přežít dočasné ponoření. Prošli také celou řadou testů MIL-STD-810F, včetně kapiček, vibrací, ponoření a teplotních extrémů.Metoda MIL-STD-810F 500.4 - Nízký tlak  

Komorové zkoušky pro oblasti s nízkým tlakem (nadmořské výšky) určují, zda může materiál odolat a pracovat v prostředí s nízkým tlakem. Zkouška rovněž určuje, zda materiál může odolat rychlým změnám tlaku.  

MIL-STD-810F Metoda 501.4-Vysoká teplota  

Vysoké teploty mohou dočasně nebo trvale zhoršit výkon přenosného počítače tím, že změní fyzické vlastnosti nebo rozměry jeho obalu, stejně jako vnitřních součástí.  

MIL-STD-810F Metoda 502.4 - Nízká teplota  

Extrémně nízké teploty mají nepříznivé účinky na téměř všechny základní materiály. Výsledkem je, že vystavení zkušebních předmětů nízkým teplotám může dočasně nebo trvale zhoršit provoz zkušební jednotky změnou fyzikálních vlastností obalu a součástí. Zkoušku při nízkých teplotách je tudíž nutno vzít v úvahu vždy, když bude zkušební předmět vystaven teplotám pod standardní okolní teplotu.  

MIL-STD-810F Metoda 503.4 - Teplotní šok  

Vystavení náhlým, extrémním změnám teploty může dočasně nebo trvale ovlivnit provoz jednotky. Zkoušky teplotního šoku jsou prováděny za účelem určení, zda materiál může odolat náhlým změnám teploty bez fyzického poškození nebo zhoršení výkonu.  

MIL-STD-810F Metoda 506.4 - Déšť  

Dešťový test se provádí, aby se zjistilo, zda ochranné kryty nebo pouzdra účinně zabraňují průniku deště do jednotky. Dešťový test také určuje, zda jednotka dokáže uspokojit požadavky na výkon během a po expozici dešti.

MIL-STD-810F Metoda 507.4 - Vlhkost  

Vlhkost může způsobit více typů fyzického a chemického poškození. Ty zahrnují: povrchové účinky, jako je například koroze a organický růst, jako je plíseň a houby; pronikání vlhkosti, které mění vlastnosti materiálu; a kondenzace, která ovlivňuje elektrický nebo mechanický výkon. 

MIL-STD-810F Metoda 510.4 - Písek a prach  

Test písku a prachu je rozdělen do dvou postupů. Proces malých částic (prach a jemný písek) se provádí za účelem určení schopnosti zařízení odolat účinkům prachových částic, které mohou proniknout do trhlin, štěrbin a kloubů. Zkouška foukáním písku se provádí za účelem určení schopnosti zařízení být skladováno a používáno v podmínkách foukání písku. Při zkoušce s foukacím pískem nesmí dojít k žádné ztrátě výkonu, účinnosti, spolehlivosti a udržovatelnosti kvůli abrazi (erozi) nebo zanesení účinkem velkých ostrých částic.  

MIL-STD-810F Metoda 512.4 - Ponoření  

Ponorná zkouška se provádí na provozních a neprovozních jednotkách, které mohou být vystaveny částečnému nebo úplnému ponoření. V některých případech se tato zkouška může použít namísto dešťového testu (metoda 506.4) k ověření, zda je jednotka vodotěsná. To je přijatelné za předpokladu, že konfigurace materiálu bude pro obě situace stejná a způsob průniku vody bude dobře pochopen. Existují však zdokumentované situace, kdy dopad spreje způsobuje čerpání vody přes těsnění během dešťové zkoušky. To se nevyskytuje při zkoušce ponoření, kde jsou těsnění pevně podepřena proti podkladové desce statickým tlakem. Z tohoto důvodu by měly být prováděny jak dešťové, tak ponorné zkoušky.

MIL-STD-810F Metoda 514.5-Vibrace

Testování vibrací se provádí za účelem určení odolnosti zařízení proti stresu, způsobenému vibracemi během přepravy a v typických aplikačních prostředích.  

MIL-STD-810F Metoda 516.5-Šok  

Šokové testy se provádějí, aby se zajistilo, zda materiál může odolat poměrně častým neopakovatelným šokům nebo přechodným vibracím, které se vyskytují při běžném používání a přepravě. Šokové testy se také používají k měření křehkosti předmětu, takže balení může být navrženo tak, aby ji chránilo, pokud je to nutné. Mechanické otřesy způsobí, že předmět reaguje na nucené i přirozené frekvence.  

 

Celosvětové použití    

Bez zámku karty SIM 

Většina obchodů s telefony povzbuzuje zákazníky poskytovatele mobilních služeb, aby zůstali v dlouhodobém horizontu věrni tomuto poskytovateli. Nejjednodušší technickou cestou je zakázat možnost změny SIM karty. Jinak nazývaný "simlock" nebo síťový zámek, zámek SIM je obvykle určen k tomu, aby zákazníci, kteří si koupili telefon od konkrétní společnosti, nadále používali služby této společnosti. Pokud není odemčena, karta, která je uzamčena, obvykle funguje pouze se sítí, kterou poskytuje určitá společnost nebo určitá oblast. 

My tímto způsobem nejdeme, 100% našich robustních telefonů nebylo nikdy uzamčeno. Budou pracovat s typickou SIM kartou.

Frekvence  

GSM mobilní telefony a tabletové počítače s funkcí GSM mohou pracovat ve čtyřech různých typech frekvenčních pásem: 850 MHz, 900 MHz, 1800 MHz a 1900 MHz v závislosti na zemi. Každý mobilní operátor má jedno standardní pásmo nebo mix pásem, ale obvykle používají kombinace 850/1900 MHz nebo 900/1800 Mhz. Naše telefony podporují všechny tyto frekvenční rozsahy.  

Pokud jde o 3G a 4G, je to složitější. Vždy doporučujeme požádat svého mobilního operátora o svůj standard 3G nebo 4G nebo o online seznam sítí UMTS http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_UMTS_networks. Porovnejte prosím před objednáním frekvenci poskytovatele s technickou specifikací, uvedenou v popisu, nebo nás kontaktujte. 

Nabíječka  

Ve světě existují dvě základní normy pro napětí a frekvenci. Jedním z nich je severoamerická norma 120 voltů při frekvenci 60 Hz a druhá evropská norma 220-240 voltů při 50 Hz. Vedle různých napětí má každá část světa vlastní zásuvky a zásuvky střídavého proudu.  

Napětí, frekvence a typ zásuvky se značně liší, a proto jsme našli způsob, jak zabránit případnému zklamání při vybalování nového telefonu. Všechny naše nabíječky mohou pracovat od 100V do 240V, pokrývající všechny možné rozsahy napětí na celém světě, obě frekvence jsou kompatibilní a samozřejmě nám prosím řekněte svou zemi, vybereme pro vás vhodný zásuvný konektor.

 

  

Duální SIM  

Máte pracovní a soukromý telefon? Potřebujete oddělit své obchodní a soukromé hovory? Existuje mnoho důvodů, proč chcete nebo potřebujete dvě samostatné linky a dvě SIM karty v jednom zařízení mohou být mnohem pohodlnější než mít dva telefony všude, kam jdete. Tímto způsobem můžete být vždy k dispozici na obou svých linkách, bez dalších obav.  

Pokud hodně cestujete, může být zařízení se dvěma SIM zařízeními velmi užitečné. Pokud jste někdy cestovali s mobilním zařízením, víte, že někdy nemáte jinou možnost, než získat pro data a hovory místní telefonní kartu. Ale co když chcete zůstat k dispozici i na vaší domácí lince? S telefonem s duální SIM kartou můžete využívat data a volat levně pomocí místní SIM karty, ale zůstat dostupný pro příchozí hovory a textové zprávy se starým domovským číslem. Hodně užitečné.  

Toto je pro ty, kteří opravdu chtějí něco navíc. Někdy najdete opravdu dobré řešení pro data u jednoho poskytovatele a vynikající řešení pro hovory a texty s jiným. Většina z nás našla dobré místo ve středu a nazýváme to, že končí, ale jiným způsobem je získat zařízení se dvěma SIM kartami a vychutnat si obě nabídky. Pokud vám tento plán nezaplatí měsíční poplatek a pokud SIM karty samy o sobě příliš nestojí, mohlo by to být vynikající způsob, jak získat to nejlepší z obou světů.  

Všechny naše telefony pracují s technologií Dual Standby-SIM. Režim dvojího pohotovostního režimu umožňuje, aby obě dvě SIM karty byly v pohotovostním režimu a čekaly na hovor. Pokud je na jedné SIM kartě příchozí hovor , druhá není aktivní. 

Jak přepíná telefon z jedné SIM karty na druhou kartu? Když používáte bezdrátový mobilní telefon se dvěma SIM kartami při volání, obvykle se provádí buď stisknutím tlačítka nebo volbou nabídky. Když váš mobilní telefon přijímá hovory, je to jen případ prvního příchozího hovoru a první volající, který se s vámi dostane do kontaktu, si s vámi popovídá dřív, bez ohledu na to, na jaké SIM kartě se nacházejí jeho detaily.

 

 • Czech Czech
 • United Kingdom United Kingdom
 • Deutschland Deutschland
 • España España
 • Ελλάδα Ελλάδα
 • Lietuva Lietuva
 • Italia Italia
 • France France
 • Polska Polska
 • Latvija Latvija
 • Eesti Eesti
 • Suomi Suomi
 • Australia Australia
 • Canada English Canada English
 • United States United States
 • Österreich Österreich
 • Nederland Nederland
 • België (Dutch) België (Dutch)
 • Canada (French) Canada (French)
 • Belgique (French) Belgique (French)
 • Türkiye Türkiye
 • Other Countries Other Countries
 • Portuguese Portuguese
 • Romanian Romanian
 • Slovak Slovak
 • Hungarian Hungarian